مجله

راه اندازی سرویس رایگان سامانه ردیابی کانتینر و کشتی در ایران

برای افزایش سرعت توسعه زیرساخت ها و ناوگان ها در حوزه ی ترابری ، استفاده از تکنولوژی به روز و ایجاد هماهنگی با ساز و کار های بین المللی از عوامل تاثیرگذار به حساب می آید . تکنولوژی حمل و نقل بین المللی به افرادی که از این خدمات استفاده می کنند برای امکان رهگیری بهتر و همچنین دسترسی به شرکت و سرویس دهنده های دیگر ، یاری می رسانند .
به راه افتادن سرویس رایگان سیستم ردیابی کانتینر ها و کشتی ها در کشور ایران برای تجار ، شرکت های حمل و نقل بین المللی ، مسئولان ترخیص کالا و افرادی که در ساختمان حرفه ی واردات و صادرات کالا فعالیت دشته باشند کاربرد دارد . ردیابی کالا هایی که در فرایند ترابری قرار می گیرد موضوع قابل توجهی است . در فرایند حمل و نقل بین المللی و داخلی با سوالاتی مواجه هستیم . آیا کالا ارسال شده است؟ زمان رسیدن کالا چه زمانی می باشد؟ مدت سفر کشتی چند روز به طول می انجامد ؟
اهمیت ردیابی کالا برای تمامی افرادی که در زنجیره تامین ، از جمله تولید کننده ، شرکت ترانزیت بین المللی و داخلی و افراد مسئول در حوزه ی ترخیص کالا نقش دارند ، بسیار بالاست . تمامی این افراد برای برنامه ریزی هماهنگ شده و جلوگیری از تاخیر در تحویل کالا از این اطلاعات استفاده می کنند . معمولا هر کدام از این افراد یا شرکت های باربری از شرکت های مورد تعامل خود اطلاعاتی از این قبیل را درخواست می کنند . این اطلاعات توسط خریدار از فروشنده ، توسط فروشنده کالا از شرکت ترخیص، توسط شرکت ترخیص از شرکت ترابری و به همین ترتیب این اطلاعات به وسیله تماس یا ایمیل جابه جا می شوند. تکنولوژی جدید باربری استارت آپ شیپ آپ با به کارگیری فناوری ردیابی ، سرویس های حمل و نقل دریایی را توسعه داده است . با استفاده از این سرویس افراد ذی نفع ، موقعیت و وضعیت محموله خود را پیگیری می کنند .
این اطلاعات باربری به صورت لحظه ای و دقیق از شرکت های حمل و نقل دریایی دریافت می شوند . موقعیت جغرافیایی کشتی ها همراه با اعلام زمان دقیق ردیابی شده روی نقشه جهان نمایش داده می شود . سیستم ردیابی کانتینر و کشتی Shipup به این گونه عمل می کند که وضعیت و موقعیت کانتینر همراه با مکان دقیق کشتی پوشش اکثر شرکت های حمل و نقل دریایی امکان ردیابی تنها با داشتن شماره کانتینر بدون نیاز به دانستن شرکت کشتیرانی امکان پذیر است . برای ردیابی کانتینر تنها کافی است به صفحه ردیابی کانتینر مراجعه نمایید . شماره کانتینر را وارد کرده و سپس روی گزینه ردیابی کلیک نمایید . برای رهگیری موقعیت کشتی نیز به همین سادگی می باشد و تنها کافی است نام کشتی خود را در صفحه ردیابی کشتی وارد نمایید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت آخرین بروزرسانی ها از وبلاگ Shipup دیدن نمایید .

نوشته های مشابه