مجله

مزایای حمل و نقل هوایی

حمل و نقل هوایی عامل مهمی برای دستیابی به رشد و توسعه اقتصادی است. حمل و نقل هوایی ادغام با اقتصاد جهانی را تسهیل می کند و اتصال حیاتی را در مقیاس ملی، منطقه ای و بین المللی فراهم می کند. به ایجاد تجارت، ترویج گردشگری و ایجاد فرصت های شغلی کمک می کند. بانک جهانی بیش از شصت سال است که پروژه های مربوط به هوانوردی را تامین مالی کرده است. امروزه، شنل فعالانه در هر منطقه در پروژه های مربوط به سیاست و مقررات حمل و نقل هوایی، ایمنی، بازسازی زیرساخت ها، تقویت نهادها و ظرفیت سازی مشارکت دارد. برای کمک به مشتریان در ایجاد یک شبکه حمل و نقل هوایی ایمن، کاربردی، کارآمد، مقرون به صرفه و قابل اعتماد، موظف است فعالیت های زیر را انجام دهد:

 • کار عملیاتی از طریق پروژه ها و کمک های فنی.
 • کار بخش اقتصادی، تحقیق و انتشار دانش در مورد مسائل مربوط به حمل و نقل هوایی.
 • روابط خارجی و همکاری با سازمان های همکار.
 • به عنوان مثال، خدمات مشاوره خطوط هوایی برای کارکنان

مزایا و معایب حمل و نقل هوایی

جدیدترین روش سفر، حمل و نقل هوایی است. تقریباً در تمام کشورهای جهان، دو جنگ جهانی رونق زیادی برای رشد حمل و نقل هوایی ایجاد کرد. ویژگی غیرمعمول حمل و نقل هوایی این است که یک مسیر سطحی خاص برای عملیات آن مورد نیاز نیست. اگر مشتریان شما نیاز به انتقال محصولات خود به خارج از کشور دارند، قیمت تنها موردی نیست که باید در انتخاب بهترین شریک برای همکاری در نظر گرفته شود. بسیاری از عوامل مهم دیگر به شما این امکان را می دهند تا تعیین کنید که آیا هر باربری خارجی توانایی پاسخگویی به خواسته های مشتریان شما را دارد یا خیر، به عنوان مثال، فوریت تحویل و نحوه حمل و نقل درخواستی. امروزه این فناوری پیشرفت چشمگیری داشته است که سیستم هوای سودآور و کاملاً ایمن را تضمین می کند. حمل و نقل هوایی یکی از راه های جابجایی کالا است که در سال های اخیر در بحث حفاظت از سرعت و توزیع بسیار رایج بوده است. ما قبلاً در مورد ویژگی ‌ها و مزایای روش‌ های حمل‌ و نقل مانند زمین یا آب بحث کرده‌ایم و در این مرحله بر روی مزایای کلیدی هوایی تمرکز خواهیم کرد. مزایا و معایب حمل و نقل هوایی بیشترین سوال در لجستیک لندمارک است.

مزایای حمل و نقل هوایی

در بخش اول به مزایای حمل و نقل هوایی میپردازیم که امروزه در سر تا سر جهان مورد توجه قرارگرفته و از تلفن همراه تا بزرگترین قطعات را به واسطه آن جابجا میکنند.

 • سرعت بالا

هوا نوعی بار است که می تواند مسافت های طولانی را در مدت زمان کوتاه طی کند. اگر مشتری نیاز فوری به ارسال یک محصول داشته باشد یا اگر حمل و نقل آنها استانداردهای حفاظتی یا سازگاری خاصی را می طلبد، این مدل را به گزینه ای بهینه تبدیل می کند. این سریع ترین حالت حمل و نقل است و بنابراین برای حمل و نقل کالا از راه دور ایده آل است و زمان کمتری می برد.

 • خدمات سریع

حمل و نقل هوایی خدمات حمل و نقل راحت، قابل اعتماد و سریع را ارائه می دهد. این ارزان ترین راه برای حمل و نقل کالاهای غیرقانونی در نظر گرفته می شود. این سرویس استاندارد، راحت، قابل اعتماد و سریع را ارائه می دهد.

 • بار خود را تقریباً به همه جا ارسال کنید

در مناطقی که به راحتی برای سایر روش های حمل و نقل قابل دسترسی نیست، حمل و نقل هوایی تنها وسیله حمل و نقل در نظر گرفته می شود. برای همه مناطق، صرف نظر از تداخل زمین، باز است. شبکه گسترده ای از خطوط هوایی که تقریباً کل جهان را پوشش می دهد برای بسیاری از خطوط هوایی در دسترس است. این تضمین می کند که بسته می تواند تقریباً به هر کجا ارسال شود.

 • استاندارد بالا و امنیت

استاندارد بالای حفاظت با خطر کم سرقت و جراحت. حمل و نقل هوایی از امنیت بالایی برخوردار است زیرا محدودیت های ایمنی فرودگاه در مورد محموله به شدت اعمال می شود. کنترل های فرودگاهی به شدت کنترل شده نیز سرقت و تلفات محموله را به حداقل می رساند.

 • مسیر طبیعی

یک هواپیما می تواند بدون دیدن هیچ گونه مانع یا مانع طبیعی به هر مکانی پرواز کند. از آنجایی که تشریفات گمرکی به راحتی تنظیم می شود. این نیاز به زمان بیشتر برای جستجوی ترخیص کالا را از بین می برد. از سفرهای هوایی برای عملیات امدادرسانی در هنگام زلزله، سیل، تصادفات و قحطی استفاده می شود.

 • نیاز کمتری به بسته بندی های سنگین وجود دارد

صادرات هوایی، به طور کلی، مستلزم بسته بندی سخت تری نسبت به محموله های اقیانوسی است. این تضمین می کند که با عدم نیاز به ارائه خدمات بسته بندی اضافی، در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید.

معایب حمل و نقل هوایی

حمل و نقل هوایی دارای مزایای بسیاریست. اما دارای معایبی نیز میباشد که البته در مقایسه با مزایای فراوان آن قابل پذیرش است.

 • شرایط آب و هوایی نامطلوب

آب و هوای شدید باعث زمین گیر شدن هواپیماها و بسته شدن فرودگاه ها می شود و حمل و نقل را برای چند روز متوقف می کند و خدمات را بی اثر می کند.

 • مخاطره آمیز

سفر هوایی خطرناک ترین روش حمل و نقل است، زیرا ممکن است در نتیجه یک تصادف جزئی خسارات زیادی به کالاها، مشتریان و خدمه وارد شود. در مقایسه با سایر وسایل سفر، خطرات برخورد بیشتر است.

 • هزینه

سفر هوایی به عنوان گران ترین وسیله حمل و نقل در نظر گرفته می شود. هزینه نگهداری هواپیما بیشتر است و هزینه های ساخت فرودگاه ها و هواپیماها بسیار بیشتر است. به همین دلیل است که سفرهای هوایی آنقدر گران است که از دست مردم عادی خارج می شود.

 • برخی از محدودیت های محصول

انواع مختلفی از مواد برای چنین محصولاتی مناسب نیستند، از مواد منفجره، گازها، باتری‌ها، جامدات و مایعات که نمی‌توان آنها را از طریق هوا حمل کرد.

 • سرمایه گذاری عظیم

سفرهای هوایی مستلزم هزینه های هنگفت در ساخت و خدمات فرودگاه است. همچنین به کارکنان حرفه ای، واجد شرایط و واجد شرایط نیاز دارد که نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی دارند.

معتبر ترین شرکت لجستیک در ایران

شرکت های جابجایی و ترنسفر مختلفی در ایران وجود دارند اما یک شرکت متخصص و با تجربه و البته با نیرویی ماهر با دیگران متفاوت است. شرکت حمل و نقل بین المللی شنل با هدف فعالیت در صنعت حمل و نقل ریلی، جاده ای، دریایی و هوایی کشور در سال 1354 تاسیس شد. این شرکت با ایجاد شرکتهای تخصصی در حوزه های حمل و نقل ریلی، جاده ای، دریایی و هوایی جزو بزرگترین و پیشروترین شرکت های حمل و نقل باری ایران و کشورهای حوزه CIS، ترکیه و اروپا می باشد. شرکت حمل و نقل بین المللی شنل یکی از شرکتهای هلدینگ حمل و نقل ارزش آفرینان فدک که بعنوان بزرگترین هلدینگ خصوصی ریلی در سطح کشور مطرح می باشد. این شرکت توانسته است با اتکاء به سرمایه انسانی متخصص و مجرب خود و استفاده از مدلهای جدید تعالی سازمانی، مسیر توسعه و تعالی را به سرعت طی نموده و با سرمایه گذاری های هدفمند در شقوق مختلف حمل و نقل در مدت زمان کوتاهی از سرآمدان حمل بار کشور شود. شرکت بر اساس چشم انداز خود و در راستای تکمیل ارائه خدمات به مشتریان، برنامه های توسعه ای جسورانه ای را تدوین نموده است. در این راستا مشارکت با شرکتهای توانمند خارجی و داخلی فعال در حوزه لجستیک از اولویتهای شرکت می باشد.

از دیگر خدمات شنل

ماهیت یک تجارت، مبادله کالا یا خدمات در ازای پول یا تجارت است. لجستیک مسیری است که کالاها و خدمات برای تکمیل معاملات طی می کنند. گاهی اوقات کالاها به صورت فله ای مانند کالاهای خام به تولیدکننده منتقل می شوند. و گاهی اوقات کالاها به عنوان پرداخت های فردی، یک مشتری در یک زمان منتقل می شوند. بدون توجه به جزئیات، لجستیک انجام فیزیکی یک معامله است و به این ترتیب عمر تجارت است. جایی که هیچ جابجایی کالا یا خدمات وجود ندارد، هیچ معامله و سودی وجود ندارد. بله لجستیک نیز از خدمات شنل به شمار می آید.

اگر شما نیز به فکر توسعه کسب و کار خود و ارسال کالا به اقصی نقاط ایران و جهان دارید بهتر است همین الان با کارشناسان شنل تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را دریافت کنید. مهم نیست بخواهید از طریق حمل و نقل هوایی اقلام خود را انتقال دهید و یا از طریق کشتی بر روی آب دست به ارسال کالاهای خود به سرتاسر دنیا نمایید. در هر صورت شنل میتواند بهترین پل ارتباطی شما با دنیای برون مرز ها باشد و با بهترین پلن ها کالاهای شما را انتقال دهد.

نوشته های مشابه